Nebyl vybrán žádný obrázek

Kratom Bali White, prášek z listů 35g

Podle legislativy ČR není Kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou a je tedy prodáván pouze pro sběratelské účely.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 168,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Kratom Bali White - prášek z listů
Kratom, Mitragyna speciosa

Kratom je tropický vysoký strom s žlutými kvítky, jehož domovinou jsou pralesy jihovýchodní Asie. V odborných publikacích bychom však toto označní hledali marně, jelikož jeho oficiální název zní Mitragyna speciosa. I když je rostlina tamními kulturami používána již celá staletí, pro nás Evropany byla objevena až v 19. století.

Kratom byl identifikován botanikem Pieterem Willem Korthalsem pocházejícím z Nizozemí. Ten ho popsal a pojmenval právě jako Mitragyna speciosa.

V Thajsku se Kratom pěstuje především ve střední a jižní části země. Dnes je Thajsko největším producentem Kratomu navzdory tomu, že zde byl do roku 2013 zakázán a jeho pěstování i užívání bylo postaveno mimo zákon. To, že o pěstování nemáme žádné informace je dáno také tím, že thajská vláda si tento proces pečlivě chrání, protože jeho vývoz přináší nemalé peníze do státní kasy.

Výběr Kratomu ovlivňuje také barva žilek ve spodní části listu, na trhu jsou dostupná označení Red, Green nebo White. Jedná se o barvu žilek, které určují vlastnosti a složení listů.

Podle legislativy ČR není Kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou a je tedy prodáván pouze pro sběratelské účely.

Složení Kratomu
Kratom fascinuje nejen běžné uživatele, ale také vědce, kteří od poloviny 20. století zkoumají jeho složení. První úspěšný výzkum byl proveden v roce 1970, kdy bylo identifikováno 20 alkaloidů, z nichž neúčinější je mitragyn, který působí stimulačně. V roce 2000, kdy se obejvil i na evropském trhu, byl opět zkoumán a vědci potvrdili výskyt mitragyninu a navíc ještě mnohem účinějšího 7-hydroxymitragyninu.

Popis:

Tento listnatý strom šplhající do výšky až 30 metrů je nápadný pro své tmavě zelené žilkované listy, které v období sucha opadávají a jejich délka může dosahovat až 20 centimetrů. Ve vysoko položené koruně stromu pak vyrůstají krásně žluté květy, které bychom však spatřili jen se správným horolezeckým vybavením. Tak moc si svou chloubu Kratom chrání. Rostlině vyhovuje vlhká, humusovitá půda a tropické podnebí. Tyto podmínky dokonale splňují džungle Thajska, Malajsie, Indonésie a Nové Guiney. I po toulkách Afrikou je možno narazit na Kratom. Ten africký se však řadí do jiné čeledi a navíc vyrůstá v bažinatých místech či močálech.

Legenda o otci, který raději provdal svou dceru muži, který kouřil Kratom než muži, který holdoval mariuhaně je již starý a známý příběh. Ale je to vlastně jedna z mála informací, která se nám o tradičním užívání dochovala. Thajští rolníci užívali Kratom jako stimulant, který jim dodal energii při obdělávání jejich políček v horkých letních dnech. V dalších oblastech jihovýchodní Asie se užíval namísto drahého opia, čehož si všimla i thajská vláda, která těžila právě z jeho prodeje. A tak čekaly Kratom časy plné zákazů, vypalování a kácení. Dnes už je situace opačná a Kratom se ve velkém pěstuje nejen v Thajsku.

Obsah: 35 g

Země původu: Bali
Sklizeno: Září 2020

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Stejně jako všechny jiné e-shopy, které používají košík, ani my se neobejdeme bez použití cookiesRozumím