O mimořádných účincích této rostliny veřejnost poprvé informoval známý sibiřský etnograf G. N. Potatin na konci 19. století. Jako první prokazoval účinky této rostliny A. A. Saratikov v roce 1947, kdy ji zkoušel u pacientů trpících všeobecnou mentalní slabostí. Rostlina je původem ze Sibiře, v době říje ji vyhledávají a konzumují jeleni maralové a tím si zvyšují svoji sexualní aktivitu.
Příprava: Čaj z maralího kořene z kořene parchy připravíme tak, že 2 kávové lžičky kořene zalijeme 500ml vroucí vody a necháme louhovat 10 minut, pak scedíme. Takto připravený čaj pijeme čerstvý 2 - 3x denně, zapíjíme větším množstvím tekutiny, před jídlem. Produkty z parchy užíváme maximálně 1 měsíc, opakovat můžeme 3 - 4x do roka. Produkty z parchy užíváme maximálně 1 měsíc, cykly můžeme opakovat 3 - 4x do roka.
Složení: parcha saflorová . maralí kořen (Leuzea carthamoides), drcený kořen.
Informace: Parcha lékařská pochází z východního Kazachstánu, oblasti Bajkalu, Altaje a Mongolska. Divoce rostoucí bylinu najdeme na loukách a v lesích i ve výškách 1200 -2000 nadmoř. výšky. což razučuje odolnost, pro kterou je Maralí kořen v léčivých účincích významný.
Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Imunita. Osvěžení těla. Mentální zdraví. Normální stav kardiovaskulární soustavy.
Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.
Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.
Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu
Obsah: 50 g
Země původu: Altaj, RU
Výrobce: Hosrt, Altaj