Cordyceps CS-4 v optimální koncentraci MycoMedica 90 kapslí á 500mg extraktu
Cordyceps (housenice čínská) patří k nejcennějším houbám čínské medicíny. Zvolte ideální poměr polysacharidů, cordycepinu, D-manitolu a dalších bioaktivních látek pro nejlepší výsledky. V čínské medicíně se používá pro podporu vitality, fyzické výkonnosti, vytrvalosti a k podpoře libida.
MycoMedica Cordyceps CS-4 je extrakt z mycelia a výrobce udává, že je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub. Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Cordyceps CS-4 je minimálně 20% (200mg/g).
Houbovou surovinu, používanou při výrobě produktů MycoMedica produktů, dováží výrobce z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Dali na doporučení jejich německého partnera, který používá stejnou houbovou surovinu ze stejných lokalit. Díky správně zvoleným pěstitelům své produkty prodává na německém trhu už více než 40 let. A to nás inspiruje. Stejnou kvalitu si zaslouží i český zákazník.
Veškerou houbovou surovinu si nechává výrobce testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testují také PAHs a radioaktivitu. Testují každou šarži. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité.
Dávkování:
zvýšená dávka: 3 -10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
běžná dávka: 1 - 2 kapsle denně
doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem
Cordyceps by se neměl užívat pozdě večer, aby nenarušoval spánek
při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.
Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.
Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.
Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových či rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)
Hmotnost balení netto: 55,8g
Složení v 1 kapsli:
Cordyceps CS-4, housenice čínská, Cordyceps sinensis, 100% čistý extrakt - 500mg
pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů
Výživové údaje na 100g:
Energetická hodnota 1566kJ / 369kcal
Tuky <0,3g
z toho nasycené mastmé kyseliny <0,1g
Sacharidy 80,5g
z toho cukry 10,9g
Vláknina 4,1g
Bílkoviny 9,4g
Sůl <0,2g
Více informací najdete ve veřejně dostupných zdrojích na internetu
Produkt MycoMedica Cordyceps CS-4 je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-21.04.2011-45938.
O Cordycepsu
Cordyceps sinensis (Dongchonxiacao, housenice čínská, Caterpillar mushroom, Ophiocordyceps sinensis) patří do rodu cordyceps, kam se řadí i Cordyceps militaris, Cordyceps liangshamensis, Cordyceps gunnii aj. (je objeveno téměř 700 druhů), jedná se o vřeckovýtrusnou jedlou parazitickou houbu. Její spory se uchytí na površích larev hmyzu a následně vyplní celou schránku svým sklerociem, ze kterého pak vyroste zralá houba. Cordyceps roste v nadmořských výškách nad cca 3500 metrů, a to hlavně v horách Tibetu, v čínských provinciích Sichuan, Yunnan atd. Houba se sbírá v období od dubna do srpna. Ve volné přírodě je však již málo k nalezení. Dle všeho během 25 posledních let poklesl výskyt o 90 %, což samozřejmě zvýšilo její hodnotu na trhu, a proto se tato houba pěstuje i uměle. Poptávka po Cordycepsu je dána hlavně jeho účinky na lidské zdraví. Sílu Cordycepsu po tisíce let využívá tradiční čínská a tibetská medicína. Existují příběhy, které popisují, jak pasáci yaků vypozorovali na zvířatech změnu, pokud spásali Cordyceps. Zvířata byla vitálnější, silnější, zdravější i potentnější. Psané záznamy pak můžeme vystopovat až do roku 620 n. l. Západnímu světu je Cordyceps znám až od roku 1726, kdy byl představen na mykologické konferenci v Paříži. Tehdy ale západní svět neměl o účincích Cordycepsu ponětí. To se však změnilo, byť mnohem později, i díky tomu, že v roce 1964 byl Cordyceps oficiálně zapsán mezi rostlinná léčiva do čínské farmakologie.