Nebyl vybrán žádný obrázek

Měděná konvička na výplach nosu, NÉTÍ LOTA 500ml

Ačkoliv se používají pravidelně v rámci prevence pro podporu imunitního systému, v období sezónních alergií je nepostradatelným pomocníkem.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 499,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Ručně vyráběná měděná konvička na výplach nosu je oblíbeným ájurvédským nástrojem pro techniku Jala Neti (džala neti), která je známá spíše v jógínské praxi. Vhodná je však pro kohokoliv, kdo potřebuje uvolnit horní dýchací cesty a podpořit tak imunitu nebo redukovat projevy alergií.

Konvička Neti Pot

100% měděná konvička se vyrábí ručně v Indii a slouží k jedné z ájurvédských technik - džala neti, také nazýváno jako “nosní sprcha”. Ta má za úkol vyčistit nosní dutiny a podpořit tak dýchací systém. A právě k tomu se využívají konvičky na výplach nosu. Ačkoliv se používají pravidelně v rámci prevence pro podporu imunitního systému, v období sezónních alergií je nepostradatelným pomocníkem.

Jak udělat výplach nosu?

    Připravte si solný roztok z půl čajové lžičky soli a 150 ml vlažné vody.
    Poté nad umyvadlem skloňte hlavu doleva a přiložte konvičku k pravé nosní dírce. Zvedněte pravý loket a pomalu lijte.
    Zachovejte klid a nechte roztok protéct nosem z pravé dírky do druhé a ven. Pokud potřebujete, dýchejte pusou.
    Jakmile máte prázdnou konvičku, vydechněte prudce nosem zbylou vodu ven, případně se vysmrkejte, abyste dostali ven opravdu vše.
    Opakujte celý proces na druhé straně.
    Celý proces můžete ukončit dýchací technikou kapalabhati (pokud nejste těhotná, nemáte menstruaci či vysoký krevní tlak).

Možná se ptáte, jestli má výplach nosu rizika. Úkon sám o sobě rizika nemá, je však potřeba dát pozor na správné dýchání, aby se voda nedostala dál do dýchacího systému. Dbejte také na to, abyste měli správný poměr soli a vody, aby vás sůl nepálila.

Výplach nosu - jak často ho provádět? Záleží na individuálních potřebách. Pokud často řešíte respirační potíže, míváte ucpaný nos a podobně, můžete výplach provádět i 2× denně. Pro prevenci stačí jednou či dvakrát týdně.
Jaký přínos má měděná konvička?

    Zmírnění příznaků alergií a vyčištění dutin při nachlazení.
    Čistí od patogenů a environmentálního znečištění.
    Vhodná také pro děti od 10 let.
    Zvlhčuje sliznici.
    Zlepšuje čich.
    Měď díky antibakteriálnímu působení zabraňuje množení bakterií, virů a plísní.

Konvička z mědi vám vydrží dlouhá léta, jedná se tak o ekologický a udržitelný výrobek, který je navíc šetrný k přírodě. S konvičkou byste však měli zacházet opatrně, vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o měkký kov.
Čištění mědi

Na měď nedoporučujeme používat běžné prostředky na nádobí, ani ji dávat do myčky. Běžně stačí ji propláchnout čistou vodou a osušit jemnou utěrkou či ručníkem.

Měď je kov, který přirozeně prochází procesem oxidace, kvůli kterému dochází ke změně zabarvení. Jednou za čas proto doporučujeme konvičku vyčistit a vrátit jí tak původní vzhled. Toho dosáhnete za pomocí citronové šťávy a soli, které smícháte a pomocí jemné houbičky vyčistíte povrch láhve. Pokud to nestačí, přidejte trochu octa a pokračujte. Závěrem řádně opláchněte a osušte.
Měděné nádoby v ájurvédě

Používání vody z měděné nádoby je v ájurvédě oceňováno díky antibakteriálním a antimikrobiálním vlastnostem mědi, která tak eliminuje tvorbu mikroorganismů a bakterií, které by se ve vodě mohly nacházet. Měď také pomáhá udržet vyvážené pH organismu.

Upozornění: Změna zbarvení není na závadu, jedná se o přirozený proces mědi. Neumývejte v myčce na nádobí. Nepoužívejte na teplé anebo kyselé nápoje. Výrobek je výsledkem ruční práce, proto drobné nedostatky jako škrábance a fleky nejsou důvodem k reklamaci.